'Sistem Güvenliği ve İşletmecilik Standartlarının Belirlenmesi' Çalıştayı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve GAZBİR-GAZMER tarafından gerçekleştirilen, Enerya’nın ev sahipliğinde yapılan ve doğal gaz dağıtım şirketlerinin katılım göstermiş olduğu ‘Sistem Güvenliği ve İşletmecilik Standartlarının Belirlenmesi Çalıştayı’ 4-6 Ocak tarihlerinde Konya’da gerçekleşti.

Çalıştayda doğal gaz dağıtım şirketlerinin işletme standartlarının belirlenmesi için yapılan çalışma detaylı olarak değerlendirildi. EPDK Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk, EPDK Doğal Gaz Dairesi Başkanı Hüseyin Daşdemir ve Daire Başkanlığı çalışanlarının katıldığı toplantıya GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, Başkan Yardımcısı Aslan Uzun ile sektör temsilcileri katılım sağladı.

Sistem Güvenliği ve İşletmecilik Standartlarının Belirlenmesi Komisyonu tarafından hazırlanan rapor EPDK tarafından tekrar değerlendirilecek ve işletme standartlarının belirlenmesine yönelik olarak yasal düzenleme yapılacak.

Çalıştay öncesinde EPDK ve GAZBİR heyeti, GAZBİR-GAZMER tarafından Konya’da kurulan sayaç kalibrasyon merkezini ziyaret etti ve incelemelerde bulundu.