200 bininci mesleki yeterlilik belgesi GAZMER tarafından verildi.

2006 yılında 5544 sayılı Kanun ile kurulan Mesleki Yeterlilik Kurumunun 2009 yılında başlatılan sınav ve belgelendirme faaliyetleri kapsamında düzenlemiş olduğu MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sayısı 200.000’i aştı.

Sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiren törenin sonunda MYK’nın yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarından biri olan GAZBİR-GAZMER’de Doğalgaz İşletme Bakım Operatörü Seviye 4 Ulusal Yeterliliği teorik ve performans sınavlarından başarılı olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan Kerem Yıldızlı’ya 200 Bininci mesleki yeterlilik belgesi takdim edildi. Yıldızlı belgesini MYK Başkanı Adem Ceylan’ın elinden aldı.

Törende MYK süreci hakkında genel değerlendirmede bulunan MYK Başkanı Adem Ceylan bugüne kadar 730 meslek standardının hazırlanarak Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe girdiğini ifade etti. Ceylan, bugüne kadar enerji sektöründe 40.811 kişinin belge almaya hak kazandığını da sözlerine ekledi.

GAZBİR Genel Sekreteri Ali İhsan Sılkım, konuşmasında Türkiye’de insan kaynağı niteliğinin artırılmasına MYK eğitimlerinin katkıda bulunduğuna dikkat çekti. Ayrıca, doğal gazı güvenli olarak arz etmekte en önemli noktalardan bir tanesinin nitelikli insan kaynağı olduğuna vurgu yapan Sılkım sözlerini MYK belgelendirmelerine değinerek noktaladı.